Finał Pucharu Polski MTB z WENA SPORT LIVE

Ze świata motoryzacji ponownie przesiadamy się na dwa kółka! Tym razem nasza ekipa zatrudniona została do realizacji transmisji na żywo z Finału Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO UCI C2 “JBG-2 Pressingowa Petarda 2023“.

Przed nami bardzo wymagające zadanie, ale w tym roku mamy do dyspozycji przetestowaną już na poprzednich eventach, nowatorską technologię bezprzewodowego przesyłu sygnału. 7 kamer wraz z Operatorami będzie rozlokowanych na całej trasie wyścigu, a wszystkie sygnały będą spływać poprzez wysokowydajne łącze do naszego studia we Wrocławiu. Tam sygnał z kamer będzie miksowany i dystrybuowany już do kanałów docelowych.

W tym roku oprócz streamingu do internetu na platformę facebook.com, sygnał będzie przekazywany także na platformę YouTube, a także to telewizji kablowej na kanał SPORTOWA TV.

Transmisja będzie dostępna w dniu 16.września 2023.

Oglądaj na żywo!

Rajd Śląska po raz trzeci z WENA SPORT LIVE

Już trzeci rok z rzędu zostaliśmy zaproszeni przez Organizatora Rajdu Śląska do przeprowadzenia transmisji na żywo z tego eventu. Nasze bogate doświadczenie w realizacji streamów z outdoorowych imprez sportowych w tym roku przyda się wyjątkowo, ponieważ w planie mamy aż 5 wejść na żywo z 5 różnych lokacji!

“W tym roku nasza firma zainwestowała w innowacyjny system transmisji obrazu w technologii LTE, dzięki czemu możemy nadawać sygnał w jakości FHD praktycznie z dowolnego miejsca w Kraju. Ta technologia przyda się zwłaszcza na OS-ach Rajdu Śląska, które przebiegają przez dość wymagający, zróżnicowany geograficznie teren.” – mówi Piotr Plezia – właściciel firmy WENA SPORT LIVE

W sobotę 09. września przygotowaliśmy dla naszych widzów wejścia na żywo z odcinków:

OS3 Hażlach

OS5 Gmina Jasienica

OS8 Stadion Śląski

Niedziela 10. września to dwie pętle rajdu i live stream z dwóch odcinków:

OS9 Ochaby

OS12 Kiczyce – POWER STAGE

Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo na profilu FB https://www.facebook.com/wenasportlive oraz kanale YT https://www.youtube.com/@wenasportlive, a także na kanale kablowym SPORTOWA TV.

1 Runda MPRC 2023

Nowy sezon zmagań w Mistrzostwach Polski RallyCross rozpoczynamy od nawiązania współpracy z kanałem motoryzacyjnym Motowizja, posiadającym prawa do transmisji z tego cyklu.

W niedzielę 02.04.2023 przeprowadzimy transmisję testową na Autodromie Słomczyn, aby sprawdzić możliwości techniczne na tym obiekcie pod kątem przyszłych zawodów.

Transmisję można zobaczyć na naszym profilu FB @wenasportlive oraz kanale YouTube @wenasporlive.

RSMP ponownie z WENA SPORT LIVE

Czas rozpocząć przygotowania do sezonu 2023. Tegorocznym pewniakiem na naszej antenie są oczywiście Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Po wielu latach cykl powrócił w całości do Kraju z czego niezmiernie się cieszymy ❤️❤️❤️ bo dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić relacje na żywo ze wszystkich rund RSMP.pl – za wyjątkiem oczywiście Rajdu Polski. W bieżącym roku ponownie zobaczycie zmagania najlepszych Zawodników i Zawodniczek na trasach rajdowych podczas:

✅ Rajdu Świdnickiego (21-23. kwietnia 2023)

✅ Rajdu Podlaskiego (1-3. czerwca 2023)

✅ Valvoline Rajdu Małopolski (6-8. lipca 2023)

✅ Rajdu Rzeszowskiego (10-12. sierpnia 2023)

✅ Rajdu Śląska (8-10. września 2023)

✅ Rajdu Wisły (29-01. październik 2023)

Nasze relacje będą dostępne zarówno w internecie na profilu FB Wena Sport Live oraz kanale YouTube @wenasportlive, a także na kablówkach w stacji sportowa.tv oraz wybrane relacje na New TV.

67.Rajd Wisły na antenie WENA SPORT LIVE oraz SPORTOWA TV

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę! Do końca zmagań w Polskim championacie zostały już tylko dwie rundy w tym Rajd Wisły – który wraca do kalendarza mistrzostw po kilkuletniej przerwie – oraz Rajd Koszyc. Popularna “Wisła” jest dla ekipy WENA SPORT LIVE ostatnią rundą RSMP relacjonowaną w tym roku na żywo i jednocześnie stanowi największe wyzwanie.


Wisła jest dla nas zupełnie nowym rajdem nie tylko pod kątem relacji telewizyjnej, ale także jako kibice nie mieliśmy zbyt wielu okazji żeby pokazać się na tych terenach. Po pierwszym zapoznaniu muszę powiedzieć, że trasy są bardzo wymagające i trudne technicznie, a do tego dochodzą nieprzewidywalne warunki atmosferyczne. Na potrzeby transmisji telewizyjnej wybraliśmy dwa odcinki specjalne, które będzie można oglądać tradycyjnie w internecie, a także w sieciach kablowych za pośrednictwem kanału Sportowa TV – mówi Producent i szef projektu Piotr Plezia.


Producent relacji na żywo zapowiada w sumie 4 wejścia antenowe: dwa w piątek oraz dwa w sobotę. Kamery WENA SPORT LIVE będą rozlokowane na odcinkach specjalnych na długości ok 1,5 km , a ujęcia z ziemi będą uzupełniane dodatkowo obrazem z drona.

Naszym największym wrogiem jest pogoda. W przypadku opadów deszczu nie ma możliwości latania dronem, także operowanie kamerami naziemnymi jest bardzo utrudnione. Na szczęście to nie nasza pierwsza relacja w deszczu. Mamy duże doświadczenie w pracy w takich warunkach, choć oczywiście mamy nadzieję, że jednak pogoda dopisze. – podsumowuje Paulina Przydryga, realizator i koordynator transmisji.

Rajd Wisły będzie piątą transmisją na żywo z RSMP realizowaną przez WENA SPORT LIVE w 2022 roku. Transmisje dostępne będą na profilach FB: @wenasportlive, @rallypl, @motorsportcom polska, @motowizja, @rallyandrace, @rsmppl oraz @siescigampl, kanale YouTube @wenasportlive oraz w sieciach telewizji kablowych na kanale SPORTOWA TV.

Partnerami transmisji są firmy: Millers Oils Polska, Negotti – wycieraczki samochodowe, PROWORK, DST Transport & logistics oraz RENTIS.

Od września nadajemy na kanale SPORTOWA TV

Już niedługo czekają nas duże – żeby nie powiedzieć – rewolucyjne zmiany! Dzięki nawiązanej współpracy z kanałem telewizyjnym sportowa.tv od września nasze transmisje na żywo z Pucharu Polski MTB, Ligi Buhurt oraz RSMP będzie można oglądać za pośrednictwem telewizji kablowych! Aktualnie kanał Sportowa TV dociera do ponad 350.000 abonentów w całej Polsce.

To dla nas duże wyzwanie oraz szansa na dalszy rozwój niszowych dyscyplin sportowych w Polsce, których promocji podjęliśmy się w tym roku. W związku z tym czekają nas szeroko zakrojone prace adaptacyjne oraz zmiany, które będziemy sukcesywnie wdrażać w życie, aby dostosować parametry naszych transmisji do standardów telewizyjnych.

Przed nami 50.Rajd Świdnicki-KRAUSE

To niewiarygodne, że w tym roku Rajd Świdnicki-KRAUSE obchodzi okrągły, 50-ty jubileusz! Oczywiście w naszym planie transmisyjnym nie może zabraknąć obszernej aż dwudniowej relacji z tego wydarzenia.

Już w sobotę 23.kwietnia będziecie mogli śledzić na żywo na naszym kanale zmagania pretendentów do korony Mistrza Polski podczas pierwszej rundy RSMP 2022 oraz HRSMP2022, którzy rozpoczną rajd od Odcinka Testowego o godzinie 10:00.

Następnie przeniesiemy się z wozem transmisyjnym do Świdnicy, aby pokazać rywalizację na odcinku miejskim w tym niezwykłym rajdowym mieście. Drugi przejazd odcinka specjalnego “Świdnica-FRW” zakończy zmagania pierwszego dnia rajdu.

W niedzielę za to tranmitować będziemy OS7 oraz OS10 (Power Stage), z zupełnie nowego Odcinka Specjalnego na Rajdzie Świdnickim-Krauze – Zagórze-Świdnica.

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportów motorowych już w sobotę 23.04. na nasz kanał facebook.com/wenasportlive

4. Rajd Ziemi Głubczyckiej otwiera bogaty rajdowy sezon na antenie WENA SPORT LIVE

W weekend 19-20.03.2022 na terenie woj. opolskiego, odbyła się pierwsza runda Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego – 4. Rajd Ziemi Głubczyckiej. Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami WENA SPORT LIVE wraz z Organizatorem rajdu Automaster Klub, drugi rok z rzędu przygotowała dla kibiców rajdowych dwudniową video relację na żywo z tego wydarzenia.

– Tegoroczny sezon relacji live na naszej antenie rozpoczęliśmy od mocnego wejścia z dwudniową transmisją z Rajdu Ziemi Głubczyckiej. Kibice z całej Polski mogli oglądać zmagania kierowców zarówno z sobotniej, dwukrotnie przejeżdżanej próby sportowej “Słodownia”, jak i trzech niedzielnych przejazdów próby sportowej “Browar”. W najbardziej widowiskowych miejscach na trasie rajdu rozlokowaliśmy w sumie 5 kamer, dzięki czemu mogliśmy pokazać spory fragment trasy jaki pokonują rajdówki – mów Piotr Plezia, pomysłodawca i współzałożyciel projektu WENA SPORT LIVE

Foto: Łukasz Koziarski

Profesjonalna, wielokamerowa relacja live z eventów rajdowych, na tym poziomie ścigania to nadal ewenement na skalę Kraju, ale z miesiąca na miesiąc przybywa osób, które zamiast wybierać się na odcinki specjalne rajdu, woli oglądać je na żywo przed ekranami swoich telefonów i laptopów.

– Rajdy to moja pasja od przeszło 25 lat. Od początku działalności, która sięga 2008 roku, głównym moim celem była promocja rajdów, które z roku na rok tracą na popularności. W 2020 roku zrodził się pomysł, aby zacząć produkować profesjonalne relacje video – jakie można oglądać na antenie dużych stacji telewizyjnych – ale żeby jednocześnie były dostępne dla szerszego grona odbiorców. I ten pomysł chwycił. Zainteresowanie naszymi streamami jest ogromne – dodaje Piotr.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że wszystkie transmisje produkowane przez WENA SPORT LIVE dzięki wsparciu partnerów strategicznych, są dostępne dla wszystkich kibiców za darmo na platformie FB @wenasprtlive.

Foto. Łukasz Koziarski

Bardzo zależało nam, żeby relacje nie tylko wyglądały i brzmiały ciekawie, ale także aby kibice nie musieli płacić za ich oglądanie, a to stanowczo zwiększa liczbę odbiorców, która na Głubczycach osiągnęła poziom 45.000 osób. W tym roku spodziewamy się przebicia bariery 100.000. Jak na niszową telewizję to chyba niezły wynik? – uśmiecha się Paulina Przydryga, współzałożyciel WENA SPORT LIVE i kierownik produkcji.

Plany na 2022 roku WENA SPORT LIVE ma ambitne. W styczniu zapowiedziano relacje z wszystkich najważniejszych cyklów rajdowych w Polsce w tym: RSMP i Tarmac Masters, a także dolnośląskich cyklów MSP Rally Trophy czy GP Świdnicy. Na antenie pojawią się także relacje z wspomnianego Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. WENA SPORT LIVE będzie transmitować w sumie 20 eventów motorsportowych, z których przeprowadzi ok. 60 wejść na żywo.

Najbliższą relacją na żywo będzie 1. Rajdy Natury – II runda MSP Rally Trophy, która odbędzie się już 03.04.2022 r.

Foto: Michał PSOR Jaros / Łukasz Koziarski

Wznawiamy transmisje!

Od ostatniej transmisji na żywo minęły już 2 miesiące, czas więc zacząć sezon zimowy! Pierwszy tegoroczny livestream jaki zrealizujemy będzie to relacja z finałów ligi BUHURT NEXT 2021 w sportowych walkach rycerskich, która odbędzie się 22. stycznia w stolicy Serbii, Belgradzie. Udział w imprezie zagwarantowało sobie 8 najlepszych drużyn z całej Europy oraz Federacji Rosyjskiej – w tym jedna drużyna z Polski.

Relacja będzie dostępna za darmo na naszym profilu FB @wenasportlive w dniu imprezy.