loading
67.Rajd Wisły na antenie WENA SPORT LIVE oraz SPORTOWA TV
Udostępnij tą treść

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę! Do końca zmagań w Polskim championacie zostały już tylko dwie rundy w tym Rajd Wisły – który wraca do kalendarza mistrzostw po kilkuletniej przerwie – oraz Rajd Koszyc. Popularna „Wisła” jest dla ekipy WENA SPORT LIVE ostatnią rundą RSMP relacjonowaną w tym roku na żywo i jednocześnie stanowi największe wyzwanie.


Wisła jest dla nas zupełnie nowym rajdem nie tylko pod kątem relacji telewizyjnej, ale także jako kibice nie mieliśmy zbyt wielu okazji żeby pokazać się na tych terenach. Po pierwszym zapoznaniu muszę powiedzieć, że trasy są bardzo wymagające i trudne technicznie, a do tego dochodzą nieprzewidywalne warunki atmosferyczne. Na potrzeby transmisji telewizyjnej wybraliśmy dwa odcinki specjalne, które będzie można oglądać tradycyjnie w internecie, a także w sieciach kablowych za pośrednictwem kanału Sportowa TV – mówi Producent i szef projektu Piotr Plezia.


Producent relacji na żywo zapowiada w sumie 4 wejścia antenowe: dwa w piątek oraz dwa w sobotę. Kamery WENA SPORT LIVE będą rozlokowane na odcinkach specjalnych na długości ok 1,5 km , a ujęcia z ziemi będą uzupełniane dodatkowo obrazem z drona.

Naszym największym wrogiem jest pogoda. W przypadku opadów deszczu nie ma możliwości latania dronem, także operowanie kamerami naziemnymi jest bardzo utrudnione. Na szczęście to nie nasza pierwsza relacja w deszczu. Mamy duże doświadczenie w pracy w takich warunkach, choć oczywiście mamy nadzieję, że jednak pogoda dopisze. – podsumowuje Paulina Przydryga, realizator i koordynator transmisji.

Rajd Wisły będzie piątą transmisją na żywo z RSMP realizowaną przez WENA SPORT LIVE w 2022 roku. Transmisje dostępne będą na profilach FB: @wenasportlive, @rallypl, @motorsportcom polska, @motowizja, @rallyandrace, @rsmppl oraz @siescigampl, kanale YouTube @wenasportlive oraz w sieciach telewizji kablowych na kanale SPORTOWA TV.

Partnerami transmisji są firmy: Millers Oils Polska, Negotti – wycieraczki samochodowe, PROWORK, DST Transport & logistics oraz RENTIS.