loading
4. Rajd Ziemi Głubczyckiej otwiera bogaty rajdowy sezon na antenie WENA SPORT LIVE
Udostępnij tą treść

W weekend 19-20.03.2022 na terenie woj. opolskiego, odbyła się pierwsza runda Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego – 4. Rajd Ziemi Głubczyckiej. Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami WENA SPORT LIVE wraz z Organizatorem rajdu Automaster Klub, drugi rok z rzędu przygotowała dla kibiców rajdowych dwudniową video relację na żywo z tego wydarzenia.

– Tegoroczny sezon relacji live na naszej antenie rozpoczęliśmy od mocnego wejścia z dwudniową transmisją z Rajdu Ziemi Głubczyckiej. Kibice z całej Polski mogli oglądać zmagania kierowców zarówno z sobotniej, dwukrotnie przejeżdżanej próby sportowej „Słodownia”, jak i trzech niedzielnych przejazdów próby sportowej „Browar”. W najbardziej widowiskowych miejscach na trasie rajdu rozlokowaliśmy w sumie 5 kamer, dzięki czemu mogliśmy pokazać spory fragment trasy jaki pokonują rajdówki – mów Piotr Plezia, pomysłodawca i współzałożyciel projektu WENA SPORT LIVE

Foto: Łukasz Koziarski

Profesjonalna, wielokamerowa relacja live z eventów rajdowych, na tym poziomie ścigania to nadal ewenement na skalę Kraju, ale z miesiąca na miesiąc przybywa osób, które zamiast wybierać się na odcinki specjalne rajdu, woli oglądać je na żywo przed ekranami swoich telefonów i laptopów.

– Rajdy to moja pasja od przeszło 25 lat. Od początku działalności, która sięga 2008 roku, głównym moim celem była promocja rajdów, które z roku na rok tracą na popularności. W 2020 roku zrodził się pomysł, aby zacząć produkować profesjonalne relacje video – jakie można oglądać na antenie dużych stacji telewizyjnych – ale żeby jednocześnie były dostępne dla szerszego grona odbiorców. I ten pomysł chwycił. Zainteresowanie naszymi streamami jest ogromne – dodaje Piotr.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że wszystkie transmisje produkowane przez WENA SPORT LIVE dzięki wsparciu partnerów strategicznych, są dostępne dla wszystkich kibiców za darmo na platformie FB @wenasprtlive.

Foto. Łukasz Koziarski

Bardzo zależało nam, żeby relacje nie tylko wyglądały i brzmiały ciekawie, ale także aby kibice nie musieli płacić za ich oglądanie, a to stanowczo zwiększa liczbę odbiorców, która na Głubczycach osiągnęła poziom 45.000 osób. W tym roku spodziewamy się przebicia bariery 100.000. Jak na niszową telewizję to chyba niezły wynik? – uśmiecha się Paulina Przydryga, współzałożyciel WENA SPORT LIVE i kierownik produkcji.

Plany na 2022 roku WENA SPORT LIVE ma ambitne. W styczniu zapowiedziano relacje z wszystkich najważniejszych cyklów rajdowych w Polsce w tym: RSMP i Tarmac Masters, a także dolnośląskich cyklów MSP Rally Trophy czy GP Świdnicy. Na antenie pojawią się także relacje z wspomnianego Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. WENA SPORT LIVE będzie transmitować w sumie 20 eventów motorsportowych, z których przeprowadzi ok. 60 wejść na żywo.

Najbliższą relacją na żywo będzie 1. Rajdy Natury – II runda MSP Rally Trophy, która odbędzie się już 03.04.2022 r.

Foto: Michał PSOR Jaros / Łukasz Koziarski